Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · augustus 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Sint-Niklaas in augustus 2025

182 nieuwe vestigingen, +42% tegenover augustus 2024. Dit jaar tot nu: 1.889 (+9% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in augustus 2025

182in het arrondissement Sint-Niklaas

jul 2025
289
aug 2024
128
jan–aug 2025
1.889
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In augustus 2025 kwamen er in het arrondissement Sint-Niklaas 182 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +42% tegenover augustus 2024 (128). In juli 2025 waren het er 289.

Van januari tot en met augustus 2025 gaat het om 1.889 nieuwe vestigingen, tegenover 1.737 in dezelfde periode van 2024 (+9%). Over het jaar tot nu zijn dat 64,1 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 71,8.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeenteaug 2025aug 2024Verschiljan–aug 2025jan–aug 2024Per 10.000 inw.1
Sint-Niklaas5435+54%54647665,5
Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht4235+20%52050958,9
Lokeren3521+67%35832970,3
Temse2218+22%23621474,2
Sint-Gillis-Waas179+89%11510956,7
Stekene1210+20%11410057,1

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
augustus 2025182128+42%
juli 2025289251+15%
juni 2025166144+15%
mei 2025178182−2%
april 2025310261+19%
maart 2025169171−1%
februari 2025210203+3%
januari 2025385397−3%
december 2024172182−5%
november 2024173152+14%
oktober 2024325284+14%
september 202417161+180%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met aug 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.