Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · december 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Dendermonde in december 2025

132 nieuwe vestigingen, +17% tegenover december 2024. Dit jaar tot nu: 1.978 (+8% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in december 2025

132in het arrondissement Dendermonde

nov 2025
147
dec 2024
113
jan–dec 2025
1.978
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In december 2025 kwamen er in het arrondissement Dendermonde 132 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +17% tegenover december 2024 (113). In november 2025 waren het er 147.

Van januari tot en met december 2025 gaat het om 1.978 nieuwe vestigingen, tegenover 1.829 in dezelfde periode van 2024 (+8%). Over het jaar tot nu zijn dat 94,4 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 110,6.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentedec 2025dec 2024Verschiljan–dec 2025jan–dec 2024Per 10.000 inw.1
Dendermonde2132−34%42444388,7
Wetteren2318+28%26023696,0
Zele1513+15%225186104,2
Hamme1314−7%22120085,8
Lebbeke159+67%217154106,5
Buggenhout98+13%13811590,8
Berlare74+75%13113384,6
Waasmunster95+80%131129113,6
Laarne116+83%126113100,6
Wichelen94+125%10512086,3

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
december 2025132113+17%
november 2025147130+13%
oktober 2025251247+2%
september 2025139100+39%
augustus 2025102115−11%
juli 2025217161+35%
juni 202510098+2%
mei 2025126147−14%
april 2025224188+19%
maart 202599131−24%
februari 2025153135+13%
januari 2025288264+9%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met dec 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.