Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · februari 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Dendermonde in februari 2025

153 nieuwe vestigingen, +13% tegenover februari 2024. Dit jaar tot nu: 441 (+11% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in februari 2025

153in het arrondissement Dendermonde

jan 2025
288
feb 2024
135
jan–feb 2025
441
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In februari 2025 kwamen er in het arrondissement Dendermonde 153 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +13% tegenover februari 2024 (135). In januari 2025 waren het er 288.

Van januari tot en met februari 2025 gaat het om 441 nieuwe vestigingen, tegenover 399 in dezelfde periode van 2024 (+11%). Over het jaar tot nu zijn dat 21,0 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 23,3.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentefeb 2025feb 2024Verschiljan–feb 2025jan–feb 2024Per 10.000 inw.1
Dendermonde2825+12%968920,1
Wetteren2319+21%625622,9
Zele2115+40%523824,1
Lebbeke1712+42%494024,0
Hamme1716+6%414515,9
Berlare1210+20%353122,6
Waasmunster1110+10%322627,7
Buggenhout98+13%282618,4
Laarne911−18%242819,2
Wichelen69−33%222018,1

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
februari 2025153135+13%
januari 2025288264+9%
december 202411397+16%
november 2024130141−8%
oktober 2024247219+13%
september 202410041+144%
augustus 20241150–
juli 20241610–
juni 2024980–
mei 20241470–
april 20241880–
maart 20241310–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met feb 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.