Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · december 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Oostende in december 2025

119 nieuwe vestigingen, +35% tegenover december 2024. Dit jaar tot nu: 1.623 (+14% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in december 2025

119in het arrondissement Oostende

nov 2025
97
dec 2024
88
jan–dec 2025
1.623
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In december 2025 kwamen er in het arrondissement Oostende 119 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +35% tegenover december 2024 (88). In november 2025 waren het er 97.

Van januari tot en met december 2025 gaat het om 1.623 nieuwe vestigingen, tegenover 1.419 in dezelfde periode van 2024 (+14%). Over het jaar tot nu zijn dat 100,8 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 110,6.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentedec 2025dec 2024Verschiljan–dec 2025jan–dec 2024Per 10.000 inw.1
Oostende4737+27%743635101,8
Middelkerke189+100%207193103,1
Ichtegem1412+17%155148105,6
Bredene137+86%14413179,7
De Haan87+14%135101106,5
Gistel137+86%131125108,3
Oudenburg69−33%10886103,4

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
december 202511988+35%
november 202597106−8%
oktober 2025204175+17%
september 202510595+11%
augustus 20258371+17%
juli 2025175138+27%
juni 20258591−7%
mei 20258787gelijk
april 2025223149+50%
maart 202593100−7%
februari 2025108106+2%
januari 2025244213+15%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met dec 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.