Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · januari 2026

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Mechelen in januari 2026

552 nieuwe vestigingen, −1% tegenover januari 2025. Dit jaar tot nu: 552 (−1% tegenover 2025).

Nieuwe vestigingen in januari 2026

552in het arrondissement Mechelen

dec 2025
287
jan 2025
556
jan–jan 2026
552
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In januari 2026 kwamen er in het arrondissement Mechelen 552 nieuwe vestigingen bij in de KBO, −1% tegenover januari 2025 (556). In december 2025 waren het er 287.

Van januari tot en met januari 2026 gaat het om 552 nieuwe vestigingen, tegenover 556 in dezelfde periode van 2025 (−1%). Over het jaar tot nu zijn dat 15,2 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 16,2.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentejan 2026jan 2025Verschiljan–jan 2026jan–jan 2025Per 10.000 inw.1
Mechelen150154−3%15015416,6
Heist-op-den-Berg6181−25%618113,6
Lier4963−22%496312,6
Willebroek4745+4%474516,3
Bornem4337+16%433719,3
Sint-Katelijne-Waver4226+62%422619,1
Puurs-Sint-Amands4033+21%403314,6
Nijlen3332+3%333213,8
Duffel2618+44%261814,3
Bonheiden2416+50%241615,3
Putte2232−31%223211,5
Berlaar1519−21%151912,3

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
januari 2026552556−1%
december 2025287258+11%
november 2025239227+5%
oktober 2025503444+13%
september 2025298272+10%
augustus 2025233187+25%
juli 2025364313+16%
juni 2025175171+2%
mei 2025229224+2%
april 2025370337+10%
maart 2025219195+12%
februari 2025272247+10%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met jan 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.