Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · maart 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Mechelen in maart 2025

219 nieuwe vestigingen, +12% tegenover maart 2024. Dit jaar tot nu: 1.047 (+12% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in maart 2025

219in het arrondissement Mechelen

feb 2025
272
mrt 2024
195
jan–mrt 2025
1.047
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In maart 2025 kwamen er in het arrondissement Mechelen 219 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +12% tegenover maart 2024 (195). In februari 2025 waren het er 272.

Van januari tot en met maart 2025 gaat het om 1.047 nieuwe vestigingen, tegenover 931 in dezelfde periode van 2024 (+12%). Over het jaar tot nu zijn dat 28,8 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 29,6.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentemrt 2025mrt 2024Verschiljan–mrt 2025jan–mrt 2024Per 10.000 inw.1
Mechelen6255+13%29125432,2
Heist-op-den-Berg2118+17%13812630,7
Lier2224−8%11010028,4
Bornem1614+14%744933,1
Willebroek1312+8%746625,6
Puurs-Sint-Amands1816+13%696325,2
Nijlen1817+6%656127,2
Sint-Katelijne-Waver1711+55%555525,1
Putte109+11%544328,1
Duffel810−20%444424,2
Berlaar74+75%383131,3
Bonheiden75+40%353922,3

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
maart 2025219195+12%
februari 2025272247+10%
januari 2025556489+14%
december 2024258213+21%
november 2024227217+5%
oktober 2024444379+17%
september 202427274+268%
augustus 20241870–
juli 20243130–
juni 20241710–
mei 20242240–
april 20243370–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met mrt 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.