Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · februari 2026

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Turnhout in februari 2026

398 nieuwe vestigingen, +21% tegenover februari 2025. Dit jaar tot nu: 1.102 (+13% tegenover 2025).

Nieuwe vestigingen in februari 2026

398in het arrondissement Turnhout

jan 2026
704
feb 2025
328
jan–feb 2026
1.102
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In februari 2026 kwamen er in het arrondissement Turnhout 398 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +21% tegenover februari 2025 (328). In januari 2026 waren het er 704.

Van januari tot en met februari 2026 gaat het om 1.102 nieuwe vestigingen, tegenover 978 in dezelfde periode van 2025 (+13%). Over het jaar tot nu zijn dat 22,7 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 25,1.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentefeb 2026feb 2025Verschiljan–feb 2026jan–feb 2025Per 10.000 inw.1
Geel4928+75%1138426,5
Turnhout2831−10%949719,4
Mol2925+16%866922,2
Hoogstraten2926+12%707331,1
Herentals2429−17%646221,9
Westerlo2017+18%594322,9
Balen2219+16%515021,3
Kasterlee1610+60%473523,7
Beerse1310+30%454324,0
Arendonk1710+70%434032,0
Rijkevorsel204+400%382530,3
Oud-Turnhout159+67%362023,7
Herselt1114−21%353123,7
Ravels1216−25%344221,3
Retie57−29%302524,8
Laakdal910−10%292017,0
Lille914−36%293716,9
Meerhout64+50%281927,0
Olen93+200%262220,1
Vosselaar84+100%231819,3
Grobbendonk86+33%221719,0
Hulshout89−11%223120,7
Herenthout87+14%211922,2
Merksplas85+60%192521,2
Dessel57−29%161615,7
Vorselaar43+33%131116,1
Baarle-Hertog61+500%9429,0

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
februari 2026398328+21%
januari 2026704650+8%
december 2025367345+6%
november 2025336293+15%
oktober 2025554519+7%
september 2025365299+22%
augustus 2025308245+26%
juli 2025479403+19%
juni 2025262230+14%
mei 2025306281+9%
april 2025476418+14%
maart 2025249281−11%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met feb 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.