Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · april 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Turnhout in april 2025

476 nieuwe vestigingen, +14% tegenover april 2024. Dit jaar tot nu: 1.703 (+7% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in april 2025

476in het arrondissement Turnhout

mrt 2025
249
apr 2024
418
jan–apr 2025
1.703
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In april 2025 kwamen er in het arrondissement Turnhout 476 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +14% tegenover april 2024 (418). In maart 2025 waren het er 249.

Van januari tot en met april 2025 gaat het om 1.703 nieuwe vestigingen, tegenover 1.594 in dezelfde periode van 2024 (+7%). Over het jaar tot nu zijn dat 35,1 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 41,2.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeenteapr 2025apr 2024Verschiljan–apr 2025jan–apr 2024Per 10.000 inw.1
Geel5937+59%16513538,7
Turnhout3641−12%15715132,4
Mol3930+30%13613335,1
Hoogstraten3119+63%1169651,5
Herentals2727gelijk10610436,3
Balen2721+29%877736,4
Westerlo2822+27%818731,5
Kasterlee2812+133%745837,3
Ravels2311+109%725045,1
Beerse1022−55%656234,6
Lille1720−15%636036,7
Arendonk1610+60%574142,5
Herselt1513+15%505333,8
Hulshout97+29%463543,2
Merksplas155+200%463551,3
Rijkevorsel98+13%443635,1
Laakdal1513+15%424824,7
Oud-Turnhout1213−8%414727,0
Olen1013−23%404730,9
Retie714−50%403733,1
Meerhout810−20%343132,8
Grobbendonk915−40%334228,4
Herenthout1010gelijk313132,8
Vosselaar49−56%283423,5
Dessel511−55%253024,5
Vorselaar53+67%182422,3
Baarle-Hertog22gelijk61019,3

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
april 2025476418+14%
maart 2025249281−11%
februari 2025328308+6%
januari 2025650587+11%
december 2024345310+11%
november 2024293276+6%
oktober 2024519494+5%
september 2024299118+153%
augustus 20242450–
juli 20244030–
juni 20242300–
mei 20242810–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met apr 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.