Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · december 2024

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Turnhout in december 2024

345 nieuwe vestigingen, +11% tegenover december 2023. Dit jaar tot nu: 4.209 (+251% tegenover 2023).

Nieuwe vestigingen in december 2024

345in het arrondissement Turnhout

nov 2024
293
dec 2023
310
jan–dec 2024
4.209
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In december 2024 kwamen er in het arrondissement Turnhout 345 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +11% tegenover december 2023 (310). In november 2024 waren het er 293.

Van januari tot en met december 2024 gaat het om 4.209 nieuwe vestigingen, tegenover 1.198 in dezelfde periode van 2023 (+251%). Over het jaar tot nu zijn dat 86,7 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 98,4.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentedec 2024dec 2023Verschiljan–dec 2024jan–dec 2023Per 10.000 inw.1
Turnhout2930−3%40310583,1
Geel3423+48%39510492,6
Mol1721−19%3117880,2
Herentals3015+100%2898399,1
Hoogstraten2419+26%24065106,5
Westerlo718−61%2286388,6
Balen1016−38%1845176,9
Kasterlee1614+14%1804890,7
Beerse1713+31%1694390,0
Lille1217−29%1535489,1
Ravels196+217%1443190,3
Oud-Turnhout1412+17%1353788,8
Laakdal145+180%1343378,7
Herselt118+38%1193380,5
Arendonk1211+9%1144284,9
Olen54+25%1113185,7
Grobbendonk711−36%1093193,9
Rijkevorsel125+140%1093786,8
Hulshout65+20%992392,9
Merksplas107+43%9534105,9
Retie76+17%893273,7
Vosselaar58−38%882773,7
Meerhout613−54%823079,1
Herenthout94+125%762380,3
Dessel1012−17%693167,7
Vorselaar16−83%632578,2
Baarle-Hertog11gelijk21467,7

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
december 2024345310+11%
november 2024293276+6%
oktober 2024519494+5%
september 2024299118+153%
augustus 20242450–
juli 20244030–
juni 20242300–
mei 20242810–
april 20244180–
maart 20242810–
februari 20243080–
januari 20245870–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met dec 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.