Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · januari 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Turnhout in januari 2025

650 nieuwe vestigingen, +11% tegenover januari 2024. Dit jaar tot nu: 650 (+11% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in januari 2025

650in het arrondissement Turnhout

dec 2024
345
jan 2024
587
jan–jan 2025
650
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In januari 2025 kwamen er in het arrondissement Turnhout 650 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +11% tegenover januari 2024 (587). In december 2024 waren het er 345.

Van januari tot en met januari 2025 gaat het om 650 nieuwe vestigingen, tegenover 587 in dezelfde periode van 2024 (+11%). Over het jaar tot nu zijn dat 13,4 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 15,4.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentejan 2025jan 2024Verschiljan–jan 2025jan–jan 2024Per 10.000 inw.1
Turnhout6654+22%665413,6
Geel5649+14%564913,1
Hoogstraten4748−2%474820,9
Mol4451−14%445111,3
Beerse3323+43%332317,6
Herentals3339−15%333911,3
Balen3133−6%313313,0
Arendonk3014+114%301422,3
Ravels2624+8%262416,3
Westerlo2623+13%262310,1
Kasterlee2518+39%251812,6
Lille2316+44%231613,4
Hulshout2213+69%221320,7
Rijkevorsel2114+50%211416,7
Merksplas2015+33%201522,3
Olen1918+6%191814,7
Retie1813+38%181314,9
Herselt1711+55%171111,5
Meerhout1515gelijk151514,5
Vosselaar1417−18%141711,7
Herenthout1210+20%121012,7
Grobbendonk1115−27%11159,5
Oud-Turnhout1118−39%11187,2
Laakdal1017−41%10175,9
Dessel99gelijk998,8
Vorselaar87+14%879,9
Baarle-Hertog33gelijk339,7

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
januari 2025650587+11%
december 2024345310+11%
november 2024293276+6%
oktober 2024519494+5%
september 2024299118+153%
augustus 20242450–
juli 20244030–
juni 20242300–
mei 20242810–
april 20244180–
maart 20242810–
februari 20243080–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met jan 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.