Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · maart 2026

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Hasselt in maart 2026

366 nieuwe vestigingen, +44% tegenover maart 2025. Dit jaar tot nu: 1.497 (+16% tegenover 2025).

Nieuwe vestigingen in maart 2026

366in het arrondissement Hasselt

feb 2026
391
mrt 2025
254
jan–mrt 2026
1.497
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In maart 2026 kwamen er in het arrondissement Hasselt 366 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +44% tegenover maart 2025 (254). In februari 2026 waren het er 391.

Van januari tot en met maart 2026 gaat het om 1.497 nieuwe vestigingen, tegenover 1.289 in dezelfde periode van 2025 (+16%). Over het jaar tot nu zijn dat 33,7 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 32,6.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentemrt 2026mrt 2025Verschiljan–mrt 2026jan–mrt 2025Per 10.000 inw.1
Hasselt9980+24%37333541,0
Genk6341+54%24717736,3
Beringen4618+156%14512129,6
Sint-Truiden2917+71%11612127,6
Heusden-Zolder2116+31%10110828,8
Tessenderlo-Ham3314+136%987431,8
Zonhoven1213−8%716932,2
Diepenbeek1513+15%635931,7
Lummen76+17%633540,8
Leopoldsburg119+22%524030,6
Herk-de-Stad1210+20%505038,4
Halen78−13%342535,5
As15−80%271932,7
Zutendaal30–241732,1
Gingelom42+100%182120,6
Nieuwerkerken32+50%151820,4

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
maart 2026366254+44%
februari 2026391369+6%
januari 2026740666+11%
december 2025365330+11%
november 2025328333−2%
oktober 2025626527+19%
september 2025357355+1%
augustus 2025336275+22%
juli 2025468461+2%
juni 2025241234+3%
mei 2025284304−7%
april 2025498438+14%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met mrt 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.