Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · maart 2026

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Mechelen in maart 2026

269 nieuwe vestigingen, +23% tegenover maart 2025. Dit jaar tot nu: 1.122 (+7% tegenover 2025).

Nieuwe vestigingen in maart 2026

269in het arrondissement Mechelen

feb 2026
301
mrt 2025
219
jan–mrt 2026
1.122
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In maart 2026 kwamen er in het arrondissement Mechelen 269 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +23% tegenover maart 2025 (219). In februari 2026 waren het er 301.

Van januari tot en met maart 2026 gaat het om 1.122 nieuwe vestigingen, tegenover 1.047 in dezelfde periode van 2025 (+7%). Over het jaar tot nu zijn dat 30,8 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 32,6.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentemrt 2026mrt 2025Verschiljan–mrt 2026jan–mrt 2025Per 10.000 inw.1
Mechelen7562+21%30829134,1
Heist-op-den-Berg3521+67%13413829,8
Lier2922+32%11411029,4
Willebroek1813+38%867429,7
Bornem1916+19%817436,3
Sint-Katelijne-Waver2017+18%785535,6
Puurs-Sint-Amands1218−33%756927,4
Nijlen1718−6%686528,5
Bonheiden177+143%533533,7
Duffel78−13%494426,9
Putte1110+10%475424,5
Berlaar97+29%293823,9

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
maart 2026269219+23%
februari 2026301272+11%
januari 2026552556−1%
december 2025287258+11%
november 2025239227+5%
oktober 2025503444+13%
september 2025298272+10%
augustus 2025233187+25%
juli 2025364313+16%
juni 2025175171+2%
mei 2025229224+2%
april 2025370337+10%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met mrt 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.