Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · december 2024

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Kortrijk in december 2024

226 nieuwe vestigingen, +20% tegenover december 2023. Dit jaar tot nu: 2.994 (+268% tegenover 2023).

Nieuwe vestigingen in december 2024

226in het arrondissement Kortrijk

nov 2024
181
dec 2023
189
jan–dec 2024
2.994
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In december 2024 kwamen er in het arrondissement Kortrijk 226 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +20% tegenover december 2023 (189). In november 2024 waren het er 181.

Van januari tot en met december 2024 gaat het om 2.994 nieuwe vestigingen, tegenover 814 in dezelfde periode van 2023 (+268%). Over het jaar tot nu zijn dat 97,7 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 98,4.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentedec 2024dec 2023Verschiljan–dec 2024jan–dec 2023Per 10.000 inw.1
Kortrijk6664+3%922274113,1
Waregem4123+78%464107113,9
Wevelgem1612+33%2886589,8
Harelbeke1812+50%2608285,0
Zwevegem2412+100%2515496,4
Menen1613+23%2475671,3
Anzegem924−63%1366088,9
Deerlijk1010gelijk13039102,1
Kuurne710−30%1243486,7
Avelgem145+180%922288,2
Lendelede42+100%6717114,3
Spiere-Helkijn12−50%13463,4

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
december 2024226189+20%
november 2024181210−14%
oktober 2024375342+10%
september 202421173+189%
augustus 20241470–
juli 20243050–
juni 20241840–
mei 20241880–
april 20242930–
maart 20241900–
februari 20242510–
januari 20244430–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met dec 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.