Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · december 2024

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Leuven in december 2024

334 nieuwe vestigingen, +16% tegenover december 2023. Dit jaar tot nu: 4.993 (+263% tegenover 2023).

Nieuwe vestigingen in december 2024

334in het arrondissement Leuven

nov 2024
354
dec 2023
289
jan–dec 2024
4.993
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In december 2024 kwamen er in het arrondissement Leuven 334 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +16% tegenover december 2023 (289). In november 2024 waren het er 354.

Van januari tot en met december 2024 gaat het om 4.993 nieuwe vestigingen, tegenover 1.374 in dezelfde periode van 2023 (+263%). Over het jaar tot nu zijn dat 93,6 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 98,4.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentedec 2024dec 2023Verschiljan–dec 2024jan–dec 2023Per 10.000 inw.1
Leuven6759+14%1.133298107,5
Tienen1718−6%3158685,2
Aarschot1618−11%3078396,1
Diest1414gelijk2447996,8
Herent1514+7%2326999,6
Tervuren2010+100%2035187,6
Kortenberg129+33%2014993,8
Rotselaar139+44%18449103,3
Scherpenheuvel-Zichem119+22%1714769,7
Haacht1013−23%1413889,2
Lubbeek1212gelijk1404291,6
Tremelo79−22%1374289,1
Landen511−55%1263576,6
Keerbergen1213−8%1224490,7
Bertem75+40%12128116,4
Boortmeerbeek129+33%1183787,8
Oud-Heverlee189+100%11733102,5
Bierbeek93+200%1072697,9
Tielt-Winge83+167%1042889,8
Begijnendijk52+150%931987,2
Holsbeek85+60%883285,6
Boutersem73+133%8725100,3
Kortenaken63+100%8319103,2
Huldenberg310−70%782577,0
Zoutleeuw23−33%721481,8
Linter23−33%571576,9
Bekkevoort25−60%561680,4
Hoegaarden63+100%551578,4
Glabbeek31+200%511393,2
Geetbets54+25%501779,3

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
december 2024334289+16%
november 2024354382−7%
oktober 2024659584+13%
september 2024356119+199%
augustus 20243000–
juli 20244840–
juni 20242620–
mei 20243530–
april 20245110–
maart 20243210–
februari 20243920–
januari 20246670–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met dec 2024 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.