Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · april 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Roeselare in april 2025

190 nieuwe vestigingen, +21% tegenover april 2024. Dit jaar tot nu: 674 (+7% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in april 2025

190in het arrondissement Roeselare

mrt 2025
118
apr 2024
157
jan–apr 2025
674
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In april 2025 kwamen er in het arrondissement Roeselare 190 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +21% tegenover april 2024 (157). In maart 2025 waren het er 118.

Van januari tot en met april 2025 gaat het om 674 nieuwe vestigingen, tegenover 627 in dezelfde periode van 2024 (+7%). Over het jaar tot nu zijn dat 41,7 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 41,2.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeenteapr 2025apr 2024Verschiljan–apr 2025jan–apr 2024Per 10.000 inw.1
Roeselare6577−16%27426040,5
Izegem3826+46%1139138,4
Ingelmunster1810+80%585349,7
Moorslede198+138%524545,1
Ledegem133+333%494050,0
Staden1514+7%495341,7
Hooglede1512+25%484846,8
Lichtervelde77gelijk313732,8

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
april 2025190157+21%
maart 2025118105+12%
februari 2025121120+1%
januari 2025245245gelijk
december 2024137116+18%
november 202412389+38%
oktober 2024195185+5%
september 202412533+279%
augustus 2024760–
juli 20241560–
juni 2024960–
mei 20241020–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met apr 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.