Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · april 2025

Nieuwe vestigingen in de provincie West-Vlaanderen in april 2025

1.508 nieuwe vestigingen, +23% tegenover april 2024. Dit jaar tot nu: 5.368 (+9% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in april 2025

1.508in de provincie West-Vlaanderen

mrt 2025
828
apr 2024
1.223
jan–apr 2025
5.368
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In april 2025 kwamen er in de provincie West-Vlaanderen 1.508 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +23% tegenover april 2024 (1.223). In maart 2025 waren het er 828.

Van januari tot en met april 2025 gaat het om 5.368 nieuwe vestigingen, tegenover 4.920 in dezelfde periode van 2024 (+9%). Over het jaar tot nu zijn dat 43,4 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 41,2.

Per arrondissement

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Elke rij opent de maandpagina van die regio.

Arrondissementapr 2025apr 2024Verschiljan–apr 2025jan–apr 2024Per 10.000 inw.1
Brugge379308+23%1.3521.26947,0
Kortrijk356293+22%1.2901.17742,1
Roeselare190157+21%67462741,7
Oostende223149+50%66856841,5
Ieper12895+35%43839540,4
Tielt105101+4%42343043,8
Veurne6663+5%28423646,5
Diksmuide6157+7%23921845,1

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
april 20251.5081.223+23%
maart 2025828815+2%
februari 2025929953−3%
januari 20252.1031.929+9%
december 2024890833+7%
november 2024824846−3%
oktober 20241.5321.413+8%
september 2024843274+208%
augustus 20246220–
juli 20241.2690–
juni 20247130–
mei 20247650–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met apr 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.