Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · april 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Kortrijk in april 2025

356 nieuwe vestigingen, +22% tegenover april 2024. Dit jaar tot nu: 1.290 (+10% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in april 2025

356in het arrondissement Kortrijk

mrt 2025
203
apr 2024
293
jan–apr 2025
1.290
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In april 2025 kwamen er in het arrondissement Kortrijk 356 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +22% tegenover april 2024 (293). In maart 2025 waren het er 203.

Van januari tot en met april 2025 gaat het om 1.290 nieuwe vestigingen, tegenover 1.177 in dezelfde periode van 2024 (+10%). Over het jaar tot nu zijn dat 42,1 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 41,2.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeenteapr 2025apr 2024Verschiljan–apr 2025jan–apr 2024Per 10.000 inw.1
Kortrijk10590+17%39438048,3
Waregem4842+14%16616440,7
Wevelgem3124+29%12210838,0
Harelbeke3634+6%11411037,2
Menen3724+54%10910631,5
Zwevegem3023+30%1009638,4
Anzegem1313gelijk725847,1
Deerlijk1511+36%644050,3
Kuurne2112+75%645144,7
Avelgem1214−14%453943,2
Lendelede76+17%321954,6
Spiere-Helkijn10–8639,0

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
april 2025356293+22%
maart 2025203190+7%
februari 2025235251−6%
januari 2025496443+12%
december 2024226189+20%
november 2024181210−14%
oktober 2024375342+10%
september 202421173+189%
augustus 20241470–
juli 20243050–
juni 20241840–
mei 20241880–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met apr 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.