Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · april 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Brugge in april 2025

379 nieuwe vestigingen, +23% tegenover april 2024. Dit jaar tot nu: 1.352 (+7% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in april 2025

379in het arrondissement Brugge

mrt 2025
213
apr 2024
308
jan–apr 2025
1.352
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In april 2025 kwamen er in het arrondissement Brugge 379 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +23% tegenover april 2024 (308). In maart 2025 waren het er 213.

Van januari tot en met april 2025 gaat het om 1.352 nieuwe vestigingen, tegenover 1.269 in dezelfde periode van 2024 (+7%). Over het jaar tot nu zijn dat 47,0 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 41,2.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeenteapr 2025apr 2024Verschiljan–apr 2025jan–apr 2024Per 10.000 inw.1
Brugge137128+7%55451246,0
Knokke-Heist6950+38%22419769,6
Oostkamp3023+30%11312346,9
Zedelgem2627−4%898737,5
Torhout2415+60%826838,8
Blankenberge2319+21%816839,1
Damme2112+75%675659,2
Jabbeke2012+67%647642,7
Beernem2217+29%577034,9
Zuienkerke75+40%211279,5

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
april 2025379308+23%
maart 2025213210+1%
februari 2025232255−9%
januari 2025528496+6%
december 2024218217gelijk
november 2024215215gelijk
oktober 2024413328+26%
september 202420952+302%
augustus 20241800–
juli 20243340–
juni 20241680–
mei 20241830–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met apr 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.