Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · juni 2025

Nieuwe vestigingen in de provincie Oost-Vlaanderen in juni 2025

954 nieuwe vestigingen, +13% tegenover juni 2024. Dit jaar tot nu: 8.798 (+8% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in juni 2025

954in de provincie Oost-Vlaanderen

mei 2025
1.105
jun 2024
844
jan–jun 2025
8.798
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In juni 2025 kwamen er in de provincie Oost-Vlaanderen 954 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +13% tegenover juni 2024 (844). In mei 2025 waren het er 1.105.

Van januari tot en met juni 2025 gaat het om 8.798 nieuwe vestigingen, tegenover 8.135 in dezelfde periode van 2024 (+8%). Over het jaar tot nu zijn dat 54,6 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 54,2.

Per arrondissement

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Elke rij opent de maandpagina van die regio.

Arrondissementjun 2025jun 2024Verschiljan–jun 2025jan–jun 2024Per 10.000 inw.1
Gent433381+14%3.6993.44863,9
Aalst146142+3%1.5221.32549,2
Sint-Niklaas166144+15%1.4181.35848,1
Dendermonde10098+2%99096347,2
Oudenaarde7459+25%70460454,5
Eeklo3520+75%46543751,7

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
juni 2025954844+13%
mei 20251.1051.119−1%
april 20251.8691.588+18%
maart 20251.0611.058gelijk
februari 20251.2811.201+7%
januari 20252.5282.325+9%
december 20241.097945+16%
november 20241.0861.043+4%
oktober 20242.0681.845+12%
september 20241.120340+229%
augustus 20248500–
juli 20241.4420–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met jun 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.