Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · juli 2025

Nieuwe vestigingen in de provincie Oost-Vlaanderen in juli 2025

1.792 nieuwe vestigingen, +24% tegenover juli 2024. Dit jaar tot nu: 10.590 (+11% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in juli 2025

1.792in de provincie Oost-Vlaanderen

jun 2025
954
jul 2024
1.442
jan–jul 2025
10.590
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In juli 2025 kwamen er in de provincie Oost-Vlaanderen 1.792 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +24% tegenover juli 2024 (1.442). In juni 2025 waren het er 954.

Van januari tot en met juli 2025 gaat het om 10.590 nieuwe vestigingen, tegenover 9.577 in dezelfde periode van 2024 (+11%). Over het jaar tot nu zijn dat 65,7 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 65,1.

Per arrondissement

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Elke rij opent de maandpagina van die regio.

Arrondissementjul 2025jul 2024Verschiljan–jul 2025jan–jul 2024Per 10.000 inw.1
Gent732580+26%4.4314.02876,6
Aalst326252+29%1.8481.57759,7
Sint-Niklaas289251+15%1.7071.60957,9
Dendermonde217161+35%1.2071.12457,6
Oudenaarde141114+24%84571865,5
Eeklo8784+4%55252161,4

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
juli 20251.7921.442+24%
juni 2025954844+13%
mei 20251.1051.119−1%
april 20251.8691.588+18%
maart 20251.0611.058gelijk
februari 20251.2811.201+7%
januari 20252.5282.325+9%
december 20241.097945+16%
november 20241.0861.043+4%
oktober 20242.0681.845+12%
september 20241.120340+229%
augustus 20248500–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met jul 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.