Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · juli 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Gent in juli 2025

732 nieuwe vestigingen, +26% tegenover juli 2024. Dit jaar tot nu: 4.431 (+10% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in juli 2025

732in het arrondissement Gent

jun 2025
433
jul 2024
580
jan–jul 2025
4.431
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In juli 2025 kwamen er in het arrondissement Gent 732 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +26% tegenover juli 2024 (580). In juni 2025 waren het er 433.

Van januari tot en met juli 2025 gaat het om 4.431 nieuwe vestigingen, tegenover 4.028 in dezelfde periode van 2024 (+10%). Over het jaar tot nu zijn dat 76,6 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 65,1.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentejul 2025jul 2024Verschiljan–jul 2025jan–jul 2024Per 10.000 inw.1
Gent377294+28%2.3032.06784,0
Deinze6548+35%34530074,4
Merelbeke-Melle3132−3%26423170,1
Aalter4430+47%23221577,7
Evergem2927+7%22020958,9
Lochristi3533+6%21318868,7
Nazareth-De Pinte3027+11%18118176,6
Lievegem2722+23%17814864,7
Destelbergen2620+30%12414264,5
Zulte1916+19%1199373,2
Sint-Martens-Latem1715+13%10894132,4
Oosterzele175+240%848359,4
Gavere1511+36%607744,7

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
juli 2025732580+26%
juni 2025433381+14%
mei 2025476464+3%
april 2025768636+21%
maart 2025465439+6%
februari 2025527559−6%
januari 20251.030969+6%
december 2024472405+17%
november 2024481450+7%
oktober 2024893797+12%
september 2024477154+210%
augustus 20243530–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met jul 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.