Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · juli 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Oudenaarde in juli 2025

141 nieuwe vestigingen, +24% tegenover juli 2024. Dit jaar tot nu: 845 (+18% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in juli 2025

141in het arrondissement Oudenaarde

jun 2025
74
jul 2024
114
jan–jul 2025
845
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In juli 2025 kwamen er in het arrondissement Oudenaarde 141 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +24% tegenover juli 2024 (114). In juni 2025 waren het er 74.

Van januari tot en met juli 2025 gaat het om 845 nieuwe vestigingen, tegenover 718 in dezelfde periode van 2024 (+18%). Over het jaar tot nu zijn dat 65,5 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 65,1.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentejul 2025jul 2024Verschiljan–jul 2025jan–jul 2024Per 10.000 inw.1
Oudenaarde3529+21%20717862,5
Ronse2220+10%13211547,6
Kruisem2217+29%12110875,5
Brakel1713+31%1109872,5
Zwalm114+175%624574,0
Maarkedal108+25%534384,3
Wortegem-Petegem610−40%534281,0
Kluisbergen82+300%503672,1
Lierde95+80%463866,9
Horebeke16−83%111554,5

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
juli 2025141114+24%
juni 20257459+25%
mei 20257383−12%
april 2025144128+13%
maart 20257782−6%
februari 202511773+60%
januari 2025219179+22%
december 20248368+22%
november 20247067+4%
oktober 2024137136+1%
september 202410217+500%
augustus 2024600–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met jul 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.