Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · juli 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Aalst in juli 2025

326 nieuwe vestigingen, +29% tegenover juli 2024. Dit jaar tot nu: 1.848 (+17% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in juli 2025

326in het arrondissement Aalst

jun 2025
146
jul 2024
252
jan–jul 2025
1.848
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In juli 2025 kwamen er in het arrondissement Aalst 326 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +29% tegenover juli 2024 (252). In juni 2025 waren het er 146.

Van januari tot en met juli 2025 gaat het om 1.848 nieuwe vestigingen, tegenover 1.577 in dezelfde periode van 2024 (+17%). Over het jaar tot nu zijn dat 59,7 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 65,1.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentejul 2025jul 2024Verschiljan–jul 2025jan–jul 2024Per 10.000 inw.1
Aalst11684+38%60649765,1
Ninove4325+72%23519157,5
Geraardsbergen3021+43%19515155,2
Zottegem2921+38%18414564,9
Erpe-Mere2516+56%12613059,4
Haaltert2119+11%1179959,5
Herzele2314+64%11010557,0
Lede1121−48%10310452,7
Denderleeuw1719−11%979545,3
Sint-Lievens-Houtem1112−8%756069,8

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
juli 2025326252+29%
juni 2025146142+3%
mei 2025189185+2%
april 2025342272+26%
maart 2025182174+5%
februari 2025208171+22%
januari 2025455381+19%
december 2024194141+38%
november 2024178181−2%
oktober 2024340316+8%
september 202419153+260%
augustus 20241480–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met jul 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.