Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · september 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Gent in september 2025

590 nieuwe vestigingen, +24% tegenover september 2024. Dit jaar tot nu: 5.510 (+13% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in september 2025

590in het arrondissement Gent

aug 2025
489
sep 2024
477
jan–sep 2025
5.510
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In september 2025 kwamen er in het arrondissement Gent 590 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +24% tegenover september 2024 (477). In augustus 2025 waren het er 489.

Van januari tot en met september 2025 gaat het om 5.510 nieuwe vestigingen, tegenover 4.858 in dezelfde periode van 2024 (+13%). Over het jaar tot nu zijn dat 95,2 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 80,2.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentesep 2025sep 2024Verschiljan–sep 2025jan–sep 2024Per 10.000 inw.1
Gent324278+17%2.9062.530106,0
Deinze4934+44%42135990,8
Merelbeke-Melle3029+3%31527783,6
Aalter2521+19%28024893,8
Evergem3117+82%27424473,3
Lochristi1623−30%24722779,7
Nazareth-De Pinte2018+11%22421394,8
Lievegem2311+109%22217580,7
Destelbergen1412+17%15615981,2
Zulte2112+75%14612089,8
Sint-Martens-Latem1210+20%132116161,8
Oosterzele115+120%1069674,9
Gavere147+100%819460,3

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
september 2025590477+24%
augustus 2025489353+39%
juli 2025732580+26%
juni 2025433381+14%
mei 2025476464+3%
april 2025768636+21%
maart 2025465439+6%
februari 2025527559−6%
januari 20251.030969+6%
december 2024472405+17%
november 2024481450+7%
oktober 2024893797+12%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met sep 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.