Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · december 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Antwerpen in december 2025

1.012 nieuwe vestigingen, +25% tegenover december 2024. Dit jaar tot nu: 12.941 (+14% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in december 2025

1.012in het arrondissement Antwerpen

nov 2025
898
dec 2024
810
jan–dec 2025
12.941
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In december 2025 kwamen er in het arrondissement Antwerpen 1.012 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +25% tegenover december 2024 (810). In november 2025 waren het er 898.

Van januari tot en met december 2025 gaat het om 12.941 nieuwe vestigingen, tegenover 11.317 in dezelfde periode van 2024 (+14%). Over het jaar tot nu zijn dat 119,5 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 110,6.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentedec 2025dec 2024Verschiljan–dec 2025jan–dec 2024Per 10.000 inw.1
Antwerpen519427+22%7.3536.372130,0
Brasschaat4633+39%464367120,4
Schoten3117+82%381346109,3
Brecht3729+28%354309115,1
Schilde3430+13%319294155,8
Kapellen3017+76%307241108,9
Mortsel3115+107%306266113,5
Kontich2229−24%277280126,5
Zoersel2023−13%251222108,1
Edegem2219+16%248224104,7
Kalmthout1913+46%238183120,0
Wuustwezel2014+43%224192102,3
Ranst2214+57%211204106,2
Malle128+50%200144123,0
Essen128+50%17414188,5
Boom96+50%17214086,2
Zandhoven227+214%171134126,4
Wommelgem118+38%166146121,7
Aartselaar1813+38%156152103,4
Stabroek1013−23%14713876,9
Boechout69−33%146117103,5
Rumst911−18%14015389,9
Wijnegem1710+70%126125117,7
Hove86+33%9185108,3
Niel910−10%888579,6
Hemiksem75+40%858468,2
Lint68−25%738785,2
Schelle38−63%738683,2

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
december 20251.012810+25%
november 2025898814+10%
oktober 20251.7481.422+23%
september 2025979834+17%
augustus 2025825663+24%
juli 20251.1911.072+11%
juni 2025730657+11%
mei 2025912726+26%
april 20251.3581.160+17%
maart 2025705736−4%
februari 2025909905gelijk
januari 20251.6741.518+10%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met dec 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.