Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · februari 2026

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Roeselare in februari 2026

168 nieuwe vestigingen, +39% tegenover februari 2025. Dit jaar tot nu: 430 (+17% tegenover 2025).

Nieuwe vestigingen in februari 2026

168in het arrondissement Roeselare

jan 2026
262
feb 2025
121
jan–feb 2026
430
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In februari 2026 kwamen er in het arrondissement Roeselare 168 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +39% tegenover februari 2025 (121). In januari 2026 waren het er 262.

Van januari tot en met februari 2026 gaat het om 430 nieuwe vestigingen, tegenover 366 in dezelfde periode van 2025 (+17%). Over het jaar tot nu zijn dat 26,6 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 25,1.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentefeb 2026feb 2025Verschiljan–feb 2026jan–feb 2025Per 10.000 inw.1
Roeselare7853+47%20015029,5
Izegem2421+14%595420,0
Moorslede138+63%402334,7
Staden138+63%322727,2
Hooglede119+22%312730,2
Ingelmunster144+250%313326,6
Ledegem810−20%233223,5
Lichtervelde78−13%142014,8

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
februari 2026168121+39%
januari 2026262245+7%
december 2025150137+9%
november 2025141123+15%
oktober 2025253195+30%
september 2025155125+24%
augustus 202510276+34%
juli 2025207156+33%
juni 202510096+4%
mei 2025107102+5%
april 2025190157+21%
maart 2025118105+12%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met feb 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.