Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · februari 2026

Nieuwe vestigingen in de provincie West-Vlaanderen in februari 2026

1.078 nieuwe vestigingen, +16% tegenover februari 2025. Dit jaar tot nu: 3.212 (+6% tegenover 2025).

Nieuwe vestigingen in februari 2026

1.078in de provincie West-Vlaanderen

jan 2026
2.134
feb 2025
929
jan–feb 2026
3.212
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In februari 2026 kwamen er in de provincie West-Vlaanderen 1.078 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +16% tegenover februari 2025 (929). In januari 2026 waren het er 2.134.

Van januari tot en met februari 2026 gaat het om 3.212 nieuwe vestigingen, tegenover 3.032 in dezelfde periode van 2025 (+6%). Over het jaar tot nu zijn dat 26,0 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 25,1.

Per arrondissement

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Elke rij opent de maandpagina van die regio.

Arrondissementfeb 2026feb 2025Verschiljan–feb 2026jan–feb 2025Per 10.000 inw.1
Brugge240232+3%79776027,7
Kortrijk293235+25%77573125,3
Roeselare168121+39%43036626,6
Oostende126108+17%36935222,9
Tielt7673+4%26224727,1
Ieper7672+6%25824323,8
Diksmuide4640+15%16715431,5
Veurne5348+10%15417925,2

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
februari 20261.078929+16%
januari 20262.1342.103+1%
december 20251.095890+23%
november 2025919824+12%
oktober 20251.8031.532+18%
september 20251.051843+25%
augustus 2025740622+19%
juli 20251.5121.269+19%
juni 2025778713+9%
mei 2025786765+3%
april 20251.5081.223+23%
maart 2025828815+2%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met feb 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.