Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · juli 2025

Nieuwe vestigingen in de provincie West-Vlaanderen in juli 2025

1.512 nieuwe vestigingen, +19% tegenover juli 2024. Dit jaar tot nu: 8.444 (+10% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in juli 2025

1.512in de provincie West-Vlaanderen

jun 2025
778
jul 2024
1.269
jan–jul 2025
8.444
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In juli 2025 kwamen er in de provincie West-Vlaanderen 1.512 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +19% tegenover juli 2024 (1.269). In juni 2025 waren het er 778.

Van januari tot en met juli 2025 gaat het om 8.444 nieuwe vestigingen, tegenover 7.667 in dezelfde periode van 2024 (+10%). Over het jaar tot nu zijn dat 68,3 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 65,1.

Per arrondissement

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Elke rij opent de maandpagina van die regio.

Arrondissementjul 2025jul 2024Verschiljan–jul 2025jan–jul 2024Per 10.000 inw.1
Brugge349334+4%2.1201.95473,7
Kortrijk395305+30%2.0741.85467,7
Roeselare207156+33%1.08898167,3
Oostende175138+27%1.01588463,0
Tielt130116+12%68167270,6
Ieper127109+17%66462461,2
Veurne7058+21%44337272,6
Diksmuide5953+11%35932667,7

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
juli 20251.5121.269+19%
juni 2025778713+9%
mei 2025786765+3%
april 20251.5081.223+23%
maart 2025828815+2%
februari 2025929953−3%
januari 20252.1031.929+9%
december 2024890833+7%
november 2024824846−3%
oktober 20241.5321.413+8%
september 2024843274+208%
augustus 20246220–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met jul 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.