Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · augustus 2025

Nieuwe vestigingen in de provincie West-Vlaanderen in augustus 2025

740 nieuwe vestigingen, +19% tegenover augustus 2024. Dit jaar tot nu: 9.184 (+11% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in augustus 2025

740in de provincie West-Vlaanderen

jul 2025
1.512
aug 2024
622
jan–aug 2025
9.184
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In augustus 2025 kwamen er in de provincie West-Vlaanderen 740 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +19% tegenover augustus 2024 (622). In juli 2025 waren het er 1.512.

Van januari tot en met augustus 2025 gaat het om 9.184 nieuwe vestigingen, tegenover 8.289 in dezelfde periode van 2024 (+11%). Over het jaar tot nu zijn dat 74,3 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 71,8.

Per arrondissement

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Elke rij opent de maandpagina van die regio.

Arrondissementaug 2025aug 2024Verschiljan–aug 2025jan–aug 2024Per 10.000 inw.1
Brugge220180+22%2.3402.13481,3
Kortrijk179147+22%2.2532.00173,6
Roeselare10276+34%1.1901.05773,6
Oostende8371+17%1.09895568,2
Tielt6139+56%74271176,9
Ieper4744+7%71166865,5
Veurne2534−26%46840676,7
Diksmuide2331−26%38235772,0

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
augustus 2025740622+19%
juli 20251.5121.269+19%
juni 2025778713+9%
mei 2025786765+3%
april 20251.5081.223+23%
maart 2025828815+2%
februari 2025929953−3%
januari 20252.1031.929+9%
december 2024890833+7%
november 2024824846−3%
oktober 20241.5321.413+8%
september 2024843274+208%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met aug 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.