Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · maart 2026

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Antwerpen in maart 2026

857 nieuwe vestigingen, +22% tegenover maart 2025. Dit jaar tot nu: 3.789 (+15% tegenover 2025).

Nieuwe vestigingen in maart 2026

857in het arrondissement Antwerpen

feb 2026
1.028
mrt 2025
705
jan–mrt 2026
3.789
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In maart 2026 kwamen er in het arrondissement Antwerpen 857 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +22% tegenover maart 2025 (705). In februari 2026 waren het er 1.028.

Van januari tot en met maart 2026 gaat het om 3.789 nieuwe vestigingen, tegenover 3.288 in dezelfde periode van 2025 (+15%). Over het jaar tot nu zijn dat 35,0 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 32,6.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentemrt 2026mrt 2025Verschiljan–mrt 2026jan–mrt 2025Per 10.000 inw.1
Antwerpen486403+21%2.2011.90038,9
Brasschaat2827+4%12711933,0
Schoten2219+16%1069230,4
Schilde3115+107%987147,9
Brecht2223−4%918129,6
Mortsel1321−38%838330,8
Zoersel1317−24%755532,3
Kontich1712+42%745933,8
Edegem2016+25%726030,4
Kapellen1914+36%727325,5
Wuustwezel2112+75%717032,4
Ranst1213−8%634731,7
Boom139+44%604230,1
Essen105+100%523626,4
Kalmthout1513+15%527126,2
Stabroek186+200%505626,1
Aartselaar66gelijk473931,2
Malle1617−6%456027,7
Wijnegem89−11%453242,0
Wommelgem610−40%443232,3
Rumst77gelijk413626,3
Zandhoven713−46%394528,8
Boechout132+550%374126,2
Niel83+167%361832,6
Hemiksem72+250%351728,1
Hove86+33%311736,9
Schelle52+150%221925,1
Lint63+100%201723,3

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
maart 2026857705+22%
februari 20261.028909+13%
januari 20261.9041.674+14%
december 20251.012810+25%
november 2025898814+10%
oktober 20251.7481.422+23%
september 2025979834+17%
augustus 2025825663+24%
juli 20251.1911.072+11%
juni 2025730657+11%
mei 2025912726+26%
april 20251.3581.160+17%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met mrt 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.