Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · maart 2026

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Dendermonde in maart 2026

150 nieuwe vestigingen, +52% tegenover maart 2025. Dit jaar tot nu: 661 (+22% tegenover 2025).

Nieuwe vestigingen in maart 2026

150in het arrondissement Dendermonde

feb 2026
168
mrt 2025
99
jan–mrt 2026
661
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In maart 2026 kwamen er in het arrondissement Dendermonde 150 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +52% tegenover maart 2025 (99). In februari 2026 waren het er 168.

Van januari tot en met maart 2026 gaat het om 661 nieuwe vestigingen, tegenover 540 in dezelfde periode van 2025 (+22%). Over het jaar tot nu zijn dat 31,5 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 32,6.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentemrt 2026mrt 2025Verschiljan–mrt 2026jan–mrt 2025Per 10.000 inw.1
Dendermonde2321+10%12311725,7
Wetteren249+167%1107140,6
Hamme1615+7%825631,8
Zele248+200%696032,0
Laarne97+29%523141,5
Wichelen131+1200%502341,1
Berlare1012−17%464729,7
Lebbeke2016+25%466522,6
Waasmunster47−43%423936,4
Buggenhout73+133%413127,0

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
maart 202615099+52%
februari 2026168153+10%
januari 2026343288+19%
december 2025132113+17%
november 2025147130+13%
oktober 2025251247+2%
september 2025139100+39%
augustus 2025102115−11%
juli 2025217161+35%
juni 202510098+2%
mei 2025126147−14%
april 2025224188+19%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met mrt 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.