Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · maart 2026

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Sint-Niklaas in maart 2026

210 nieuwe vestigingen, +24% tegenover maart 2025. Dit jaar tot nu: 868 (+14% tegenover 2025).

Nieuwe vestigingen in maart 2026

210in het arrondissement Sint-Niklaas

feb 2026
204
mrt 2025
169
jan–mrt 2026
868
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In maart 2026 kwamen er in het arrondissement Sint-Niklaas 210 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +24% tegenover maart 2025 (169). In februari 2026 waren het er 204.

Van januari tot en met maart 2026 gaat het om 868 nieuwe vestigingen, tegenover 764 in dezelfde periode van 2025 (+14%). Over het jaar tot nu zijn dat 29,5 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 32,6.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentemrt 2026mrt 2025Verschiljan–mrt 2026jan–mrt 2025Per 10.000 inw.1
Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht6359+7%24823328,1
Sint-Niklaas5948+23%24721329,6
Lokeren3628+29%14715428,9
Temse2515+67%1037732,4
Stekene1210+20%624331,1
Sint-Gillis-Waas159+67%614430,1

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
maart 2026210169+24%
februari 2026204210−3%
januari 2026454385+18%
december 2025200172+16%
november 2025184173+6%
oktober 2025355325+9%
september 2025223171+30%
augustus 2025182128+42%
juli 2025289251+15%
juni 2025166144+15%
mei 2025178182−2%
april 2025310261+19%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met mrt 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.