Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · april 2026

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Kortrijk in april 2026

428 nieuwe vestigingen, +20% tegenover april 2025. Dit jaar tot nu: 1.424 (+10% tegenover 2025).

Nieuwe vestigingen in april 2026

428in het arrondissement Kortrijk

mrt 2026
221
apr 2025
356
jan–apr 2026
1.424
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In april 2026 kwamen er in het arrondissement Kortrijk 428 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +20% tegenover april 2025 (356). In maart 2026 waren het er 221.

Van januari tot en met april 2026 gaat het om 1.424 nieuwe vestigingen, tegenover 1.290 in dezelfde periode van 2025 (+10%). Over het jaar tot nu zijn dat 46,5 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 45,5.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeenteapr 2026apr 2025Verschiljan–apr 2026jan–apr 2025Per 10.000 inw.1
Kortrijk132105+26%44139454,1
Waregem6248+29%20016649,1
Harelbeke3036−17%13511444,1
Menen4837+30%13110937,8
Wevelgem3831+23%11812236,8
Zwevegem3330+10%9810037,6
Kuurne2421+14%836458,0
Anzegem1613+23%737247,7
Deerlijk1715+13%636449,5
Avelgem1312+8%434541,2
Lendelede67−14%223237,5
Spiere-Helkijn91+800%17882,9

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
april 2026428356+20%
maart 2026221203+9%
februari 2026293235+25%
januari 2026482496−3%
december 2025256226+13%
november 2025232181+28%
oktober 2025477375+27%
september 2025244211+16%
augustus 2025179147+22%
juli 2025395305+30%
juni 2025193184+5%
mei 2025196188+4%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met apr 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.