Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · november 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Kortrijk in november 2025

232 nieuwe vestigingen, +28% tegenover november 2024. Dit jaar tot nu: 3.206 (+16% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in november 2025

232in het arrondissement Kortrijk

okt 2025
477
nov 2024
181
jan–nov 2025
3.206
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In november 2025 kwamen er in het arrondissement Kortrijk 232 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +28% tegenover november 2024 (181). In oktober 2025 waren het er 477.

Van januari tot en met november 2025 gaat het om 3.206 nieuwe vestigingen, tegenover 2.768 in dezelfde periode van 2024 (+16%). Over het jaar tot nu zijn dat 104,7 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 102,2.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentenov 2025nov 2024Verschiljan–nov 2025jan–nov 2024Per 10.000 inw.1
Kortrijk7858+34%981856120,3
Waregem3535gelijk454423111,4
Wevelgem1417−18%28527288,8
Harelbeke2113+62%28324292,5
Menen2213+69%28123181,1
Zwevegem2015+33%25522797,9
Anzegem107+43%157127102,7
Deerlijk97+29%153120120,2
Kuurne87+14%14111798,5
Avelgem86+33%11478109,3
Lendelede63+100%7563127,9
Spiere-Helkijn10–2712131,6

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
november 2025232181+28%
oktober 2025477375+27%
september 2025244211+16%
augustus 2025179147+22%
juli 2025395305+30%
juni 2025193184+5%
mei 2025196188+4%
april 2025356293+22%
maart 2025203190+7%
februari 2025235251−6%
januari 2025496443+12%
december 2024226189+20%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met nov 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.