Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · oktober 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Kortrijk in oktober 2025

477 nieuwe vestigingen, +27% tegenover oktober 2024. Dit jaar tot nu: 2.974 (+15% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in oktober 2025

477in het arrondissement Kortrijk

sep 2025
244
okt 2024
375
jan–okt 2025
2.974
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In oktober 2025 kwamen er in het arrondissement Kortrijk 477 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +27% tegenover oktober 2024 (375). In september 2025 waren het er 244.

Van januari tot en met oktober 2025 gaat het om 2.974 nieuwe vestigingen, tegenover 2.587 in dezelfde periode van 2024 (+15%). Over het jaar tot nu zijn dat 97,1 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 94,7.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeenteokt 2025okt 2024Verschiljan–okt 2025jan–okt 2024Per 10.000 inw.1
Kortrijk152124+23%903798110,8
Waregem7760+28%419388102,9
Wevelgem4439+13%27125584,5
Harelbeke3327+22%26222985,6
Menen4131+32%25921874,8
Zwevegem3526+35%23521290,3
Anzegem2214+57%14712096,1
Deerlijk2815+87%144113113,1
Kuurne2012+67%13311093,0
Avelgem1214−14%10672101,7
Lendelede711−36%6960117,7
Spiere-Helkijn62+200%2612126,8

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
oktober 2025477375+27%
september 2025244211+16%
augustus 2025179147+22%
juli 2025395305+30%
juni 2025193184+5%
mei 2025196188+4%
april 2025356293+22%
maart 2025203190+7%
februari 2025235251−6%
januari 2025496443+12%
december 2024226189+20%
november 2024181210−14%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met okt 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.