Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · juni 2026

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Maaseik in juni 2026

144 nieuwe vestigingen, +14% tegenover juni 2025. Dit jaar tot nu: 1.351 (+6% tegenover 2025).

Nieuwe vestigingen in juni 2026

144in het arrondissement Maaseik

mei 2026
166
jun 2025
126
jan–jun 2026
1.351
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In juni 2026 kwamen er in het arrondissement Maaseik 144 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +14% tegenover juni 2025 (126). In mei 2026 waren het er 166.

Van januari tot en met juni 2026 gaat het om 1.351 nieuwe vestigingen, tegenover 1.273 in dezelfde periode van 2025 (+6%). Over het jaar tot nu zijn dat 51,8 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 59,7.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentejun 2026jun 2025Verschiljan–jun 2026jan–jun 2025Per 10.000 inw.1
Pelt2018+11%18817654,2
Lommel1814+29%17215948,5
Houthalen-Helchteren1915+27%16714454,1
Maaseik1713+31%13712152,9
Dilsen-Stokkem178+113%11812554,4
Bree1612+33%11310565,1
Oudsbergen1213−8%11313647,1
Peer43+33%766945,3
Hechtel-Eksel77gelijk755357,3
Bocholt212−83%736252,6
Kinrooi58−38%617248,6
Hamont-Achel73+133%585139,8

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
juni 2026144126+14%
mei 2026166169−2%
april 2026320242+32%
maart 2026163156+4%
februari 2026185210−12%
januari 2026373370+1%
december 2025222178+25%
november 2025171149+15%
oktober 2025327269+22%
september 2025195142+37%
augustus 2025143124+15%
juli 2025267205+30%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met jun 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.