Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · juli 2026

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Antwerpen in juli 2026

1.364 nieuwe vestigingen, +15% tegenover juli 2025. Dit jaar tot nu: 8.349 (+12% tegenover 2025).

Nieuwe vestigingen in juli 2026

1.364in het arrondissement Antwerpen

jun 2026
833
jul 2025
1.191
jan–jul 2026
8.349
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In juli 2026 kwamen er in het arrondissement Antwerpen 1.364 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +15% tegenover juli 2025 (1.191). In juni 2026 waren het er 833.

Van januari tot en met juli 2026 gaat het om 8.349 nieuwe vestigingen, tegenover 7.479 in dezelfde periode van 2025 (+12%). Over het jaar tot nu zijn dat 77,1 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 71,2.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentejul 2026jul 2025Verschiljan–jul 2026jan–jul 2025Per 10.000 inw.1
Antwerpen809659+23%4.9554.30087,6
Brasschaat4246−9%26526768,8
Schoten3538−8%23021266,0
Brecht3233−3%19620163,7
Schilde2325−8%19518795,2
Kapellen2934−15%19117167,8
Mortsel3327+22%18616569,0
Edegem2217+29%16513469,6
Zoersel2828gelijk16113869,3
Kontich2629−10%15715771,7
Boom2819+47%13210866,1
Ranst2420+20%13011965,4
Kalmthout2019+5%12415262,5
Wuustwezel1917+12%12413356,6
Aartselaar1711+55%1118573,6
Essen2117+24%1089754,9
Malle2217+29%10410864,0
Stabroek1715+13%999551,8
Wommelgem1319−32%939668,2
Boechout1816+13%898863,1
Zandhoven1616gelijk859362,8
Rumst1115−27%847954,0
Wijnegem1511+36%807374,7
Niel1113−15%674360,6
Hemiksem67−14%624649,7
Hove810−20%555065,5
Schelle87+14%544261,5
Lint116+83%474054,9

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
juli 20261.3641.191+15%
juni 2026833730+14%
mei 2026861912−6%
april 20261.5021.358+11%
maart 2026857705+22%
februari 20261.028909+13%
januari 20261.9041.674+14%
december 20251.012810+25%
november 2025898814+10%
oktober 20251.7481.422+23%
september 2025979834+17%
augustus 2025825663+24%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met jul 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.