Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · juli 2026

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Hasselt in juli 2026

559 nieuwe vestigingen, +19% tegenover juli 2025. Dit jaar tot nu: 3.194 (+15% tegenover 2025).

Nieuwe vestigingen in juli 2026

559in het arrondissement Hasselt

jun 2026
296
jul 2025
468
jan–jul 2026
3.194
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In juli 2026 kwamen er in het arrondissement Hasselt 559 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +19% tegenover juli 2025 (468). In juni 2026 waren het er 296.

Van januari tot en met juli 2026 gaat het om 3.194 nieuwe vestigingen, tegenover 2.780 in dezelfde periode van 2025 (+15%). Over het jaar tot nu zijn dat 71,8 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 71,2.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentejul 2026jul 2025Verschiljan–jul 2026jan–jul 2025Per 10.000 inw.1
Hasselt146128+14%78269186,0
Genk10064+56%53339178,3
Beringen5549+12%32328865,9
Sint-Truiden5148+6%26826663,8
Heusden-Zolder4536+25%23320366,5
Tessenderlo-Ham3519+84%19216862,3
Diepenbeek1722−23%14812874,5
Zonhoven2625+4%14815267,2
Lummen1521−29%1179475,7
Herk-de-Stad188+125%1049680,0
Leopoldsburg1115−27%928454,2
Halen711−36%635665,7
As67−14%514161,8
Gingelom93+200%514158,3
Zutendaal1310+30%514668,2
Nieuwerkerken52+150%383551,8

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
juli 2026559468+19%
juni 2026296241+23%
mei 2026314284+11%
april 2026528498+6%
maart 2026366254+44%
februari 2026391369+6%
januari 2026740666+11%
december 2025365330+11%
november 2025328333−2%
oktober 2025626527+19%
september 2025357355+1%
augustus 2025336275+22%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met jul 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.