Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · maart 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Leuven in maart 2025

343 nieuwe vestigingen, +7% tegenover maart 2024. Dit jaar tot nu: 1.483 (+7% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in maart 2025

343in het arrondissement Leuven

feb 2025
387
mrt 2024
321
jan–mrt 2025
1.483
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In maart 2025 kwamen er in het arrondissement Leuven 343 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +7% tegenover maart 2024 (321). In februari 2025 waren het er 387.

Van januari tot en met maart 2025 gaat het om 1.483 nieuwe vestigingen, tegenover 1.380 in dezelfde periode van 2024 (+7%). Over het jaar tot nu zijn dat 27,8 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 29,6.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentemrt 2025mrt 2024Verschiljan–mrt 2025jan–mrt 2024Per 10.000 inw.1
Leuven7969+14%31531429,9
Tienen2621+24%1058728,4
Aarschot2722+23%838326,0
Diest1713+31%695827,4
Kortenberg1216−25%656430,3
Tervuren139+44%595425,5
Herent1423−39%586324,9
Rotselaar1215−20%565331,4
Scherpenheuvel-Zichem127+71%503820,4
Haacht84+100%443327,8
Landen415−73%413924,9
Keerbergen104+150%403129,7
Bertem910−10%383836,6
Lubbeek67−14%383724,9
Tremelo109+11%383424,7
Tielt-Winge118+38%343629,3
Hoegaarden92+350%321645,6
Huldenberg76+17%322731,6
Boortmeerbeek86+33%302622,3
Holsbeek82+300%272326,3
Oud-Heverlee56−17%272723,7
Boutersem56−17%263030,0
Kortenaken67−14%262332,3
Bierbeek58−38%252722,9
Bekkevoort45−20%221531,6
Zoutleeuw24−50%222325,0
Begijnendijk13−67%212619,7
Geetbets46−33%211933,3
Glabbeek85+60%211638,4
Linter13−67%182024,3

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
maart 2025343321+7%
februari 2025387392−1%
januari 2025753667+13%
december 2024334289+16%
november 2024354382−7%
oktober 2024659584+13%
september 2024356119+199%
augustus 20243000–
juli 20244840–
juni 20242620–
mei 20243530–
april 20245110–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met mrt 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.