Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · september 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Aalst in september 2025

247 nieuwe vestigingen, +29% tegenover september 2024. Dit jaar tot nu: 2.283 (+19% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in september 2025

247in het arrondissement Aalst

aug 2025
188
sep 2024
191
jan–sep 2025
2.283
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In september 2025 kwamen er in het arrondissement Aalst 247 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +29% tegenover september 2024 (191). In augustus 2025 waren het er 188.

Van januari tot en met september 2025 gaat het om 2.283 nieuwe vestigingen, tegenover 1.916 in dezelfde periode van 2024 (+19%). Over het jaar tot nu zijn dat 73,8 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 80,2.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentesep 2025sep 2024Verschiljan–sep 2025jan–sep 2024Per 10.000 inw.1
Aalst8562+37%74161679,6
Ninove2828gelijk28523569,7
Geraardsbergen2514+79%23918267,6
Zottegem1523−35%22518279,4
Erpe-Mere1613+23%15415472,6
Haaltert1210+20%14611474,2
Herzele1811+64%13712571,0
Denderleeuw2211+100%13111261,2
Lede1814+29%12812765,5
Sint-Lievens-Houtem85+60%976990,2

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
september 2025247191+29%
augustus 2025188148+27%
juli 2025326252+29%
juni 2025146142+3%
mei 2025189185+2%
april 2025342272+26%
maart 2025182174+5%
februari 2025208171+22%
januari 2025455381+19%
december 2024194141+38%
november 2024178181−2%
oktober 2024340316+8%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met sep 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.