Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · oktober 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Aalst in oktober 2025

401 nieuwe vestigingen, +18% tegenover oktober 2024. Dit jaar tot nu: 2.684 (+19% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in oktober 2025

401in het arrondissement Aalst

sep 2025
247
okt 2024
340
jan–okt 2025
2.684
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In oktober 2025 kwamen er in het arrondissement Aalst 401 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +18% tegenover oktober 2024 (340). In september 2025 waren het er 247.

Van januari tot en met oktober 2025 gaat het om 2.684 nieuwe vestigingen, tegenover 2.256 in dezelfde periode van 2024 (+19%). Over het jaar tot nu zijn dat 86,7 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 94,7.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeenteokt 2025okt 2024Verschiljan–okt 2025jan–okt 2024Per 10.000 inw.1
Aalst140119+18%88173594,6
Ninove5250+4%33728582,4
Geraardsbergen3037−19%26921976,1
Zottegem3126+19%25620890,3
Erpe-Mere3324+38%18717888,2
Herzele2923+26%16614886,1
Haaltert1614+14%16212882,4
Denderleeuw2816+75%15912874,3
Lede2517+47%15314478,3
Sint-Lievens-Houtem1714+21%11483106,0

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
oktober 2025401340+18%
september 2025247191+29%
augustus 2025188148+27%
juli 2025326252+29%
juni 2025146142+3%
mei 2025189185+2%
april 2025342272+26%
maart 2025182174+5%
februari 2025208171+22%
januari 2025455381+19%
december 2024194141+38%
november 2024178181−2%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met okt 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.