Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · december 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Leuven in december 2025

375 nieuwe vestigingen, +12% tegenover december 2024. Dit jaar tot nu: 5.570 (+12% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in december 2025

375in het arrondissement Leuven

nov 2025
393
dec 2024
334
jan–dec 2025
5.570
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In december 2025 kwamen er in het arrondissement Leuven 375 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +12% tegenover december 2024 (334). In november 2025 waren het er 393.

Van januari tot en met december 2025 gaat het om 5.570 nieuwe vestigingen, tegenover 4.993 in dezelfde periode van 2024 (+12%). Over het jaar tot nu zijn dat 104,4 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 110,6.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentedec 2025dec 2024Verschiljan–dec 2025jan–dec 2024Per 10.000 inw.1
Leuven8067+19%1.2191.133115,7
Tienen2117+24%34831594,2
Aarschot1516−6%30930796,7
Diest914−36%255244101,2
Kortenberg2412+100%245201114,4
Herent1315−13%240232103,1
Tervuren1820−10%23020399,2
Scherpenheuvel-Zichem2311+109%21917189,3
Rotselaar913−31%184184103,3
Lubbeek1112−8%161140105,3
Keerbergen812−33%150122111,5
Landen145+180%15012691,1
Haacht710−30%14914194,2
Tremelo97+29%14113791,7
Oud-Heverlee1018−44%135117118,3
Tielt-Winge78−13%135104116,5
Bierbeek159+67%133107121,7
Bertem47−43%121121116,4
Boortmeerbeek1112−8%11511885,5
Holsbeek98+13%11088107,0
Huldenberg113+267%10578103,6
Begijnendijk35−40%879381,6
Boutersem47−43%868799,1
Kortenaken86+33%8583105,6
Bekkevoort32+50%7956113,4
Hoegaarden86+33%7855111,2
Linter42+100%7857105,3
Zoutleeuw72+250%787288,6
Glabbeek43+33%7751140,6
Geetbets65+20%6850107,8

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
december 2025375334+12%
november 2025393354+11%
oktober 2025738659+12%
september 2025425356+19%
augustus 2025371300+24%
juli 2025537484+11%
juni 2025319262+22%
mei 2025344353−3%
april 2025585511+14%
maart 2025343321+7%
februari 2025387392−1%
januari 2025753667+13%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met dec 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.