Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · november 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Leuven in november 2025

393 nieuwe vestigingen, +11% tegenover november 2024. Dit jaar tot nu: 5.195 (+12% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in november 2025

393in het arrondissement Leuven

okt 2025
738
nov 2024
354
jan–nov 2025
5.195
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In november 2025 kwamen er in het arrondissement Leuven 393 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +11% tegenover november 2024 (354). In oktober 2025 waren het er 738.

Van januari tot en met november 2025 gaat het om 5.195 nieuwe vestigingen, tegenover 4.659 in dezelfde periode van 2024 (+12%). Over het jaar tot nu zijn dat 97,4 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 102,2.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentenov 2025nov 2024Verschiljan–nov 2025jan–nov 2024Per 10.000 inw.1
Leuven9096−6%1.1391.066108,1
Tienen1818gelijk32729888,5
Aarschot1627−41%29429192,0
Diest2120+5%24623097,6
Herent2222gelijk22721797,5
Kortenberg187+157%221189103,2
Tervuren1610+60%21218391,5
Scherpenheuvel-Zichem1715+13%19616079,9
Rotselaar139+44%17517198,3
Lubbeek109+11%15012898,1
Haacht1111gelijk14213189,8
Keerbergen66gelijk142110105,6
Landen108+25%13612182,6
Tremelo1114−21%13213085,9
Tielt-Winge75+40%12896110,5
Oud-Heverlee119+22%12599109,5
Bierbeek178+113%11898108,0
Bertem1110+10%117114112,6
Boortmeerbeek97+29%10410677,3
Holsbeek63+100%1018098,2
Huldenberg42+100%947592,8
Begijnendijk45−20%848878,7
Boutersem55gelijk828094,5
Kortenaken116+83%777795,7
Bekkevoort33gelijk7654109,1
Linter72+250%745599,9
Glabbeek65+20%7348133,3
Zoutleeuw56−17%717080,6
Hoegaarden33gelijk704999,8
Geetbets53+67%624598,3

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
november 2025393354+11%
oktober 2025738659+12%
september 2025425356+19%
augustus 2025371300+24%
juli 2025537484+11%
juni 2025319262+22%
mei 2025344353−3%
april 2025585511+14%
maart 2025343321+7%
februari 2025387392−1%
januari 2025753667+13%
december 2024334289+16%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met nov 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.