Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · juli 2025

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Leuven in juli 2025

537 nieuwe vestigingen, +11% tegenover juli 2024. Dit jaar tot nu: 3.268 (+9% tegenover 2024).

Nieuwe vestigingen in juli 2025

537in het arrondissement Leuven

jun 2025
319
jul 2024
484
jan–jul 2025
3.268
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In juli 2025 kwamen er in het arrondissement Leuven 537 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +11% tegenover juli 2024 (484). In juni 2025 waren het er 319.

Van januari tot en met juli 2025 gaat het om 3.268 nieuwe vestigingen, tegenover 2.990 in dezelfde periode van 2024 (+9%). Over het jaar tot nu zijn dat 61,2 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 65,1.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentejul 2025jul 2024Verschiljan–jul 2025jan–jul 2024Per 10.000 inw.1
Leuven120107+12%68166064,6
Tienen3028+7%21719358,7
Aarschot3130+3%18818758,8
Diest2921+38%15213960,3
Kortenberg2118+17%14112865,8
Tervuren2415+60%13311857,4
Herent2125−16%12612954,1
Scherpenheuvel-Zichem2416+50%1259550,9
Rotselaar919−53%10711460,1
Landen1612+33%988659,5
Lubbeek139+44%978363,4
Keerbergen1011−9%956870,6
Tielt-Winge1111gelijk856773,4
Haacht1615+7%848653,1
Tremelo1215−20%837954,0
Bertem1313gelijk776974,1
Oud-Heverlee1411+27%766566,6
Holsbeek1112−8%675965,2
Huldenberg126+100%644963,2
Bierbeek98+13%636857,7
Begijnendijk1812+50%606456,2
Boortmeerbeek1416−13%596243,9
Hoegaarden72+250%553578,4
Boutersem1010gelijk545862,2
Kortenaken711−36%525064,6
Zoutleeuw1210+20%514557,9
Bekkevoort54+25%483768,9
Linter67−14%443959,4
Geetbets73+133%432768,2
Glabbeek57−29%433178,5

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
juli 2025537484+11%
juni 2025319262+22%
mei 2025344353−3%
april 2025585511+14%
maart 2025343321+7%
februari 2025387392−1%
januari 2025753667+13%
december 2024334289+16%
november 2024354382−7%
oktober 2024659584+13%
september 2024356119+199%
augustus 20243000–

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met jul 2025 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.