Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · april 2026

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Gent in april 2026

850 nieuwe vestigingen, +11% tegenover april 2025. Dit jaar tot nu: 3.029 (+9% tegenover 2025).

Nieuwe vestigingen in april 2026

850in het arrondissement Gent

mrt 2026
471
apr 2025
768
jan–apr 2026
3.029
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In april 2026 kwamen er in het arrondissement Gent 850 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +11% tegenover april 2025 (768). In maart 2026 waren het er 471.

Van januari tot en met april 2026 gaat het om 3.029 nieuwe vestigingen, tegenover 2.790 in dezelfde periode van 2025 (+9%). Over het jaar tot nu zijn dat 52,3 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 45,5.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeenteapr 2026apr 2025Verschiljan–apr 2026jan–apr 2025Per 10.000 inw.1
Gent442433+2%1.6411.45959,9
Deinze7560+25%22222047,9
Merelbeke-Melle4550−10%17617146,7
Lochristi3733+12%15113948,7
Aalter4136+14%14614848,9
Nazareth-De Pinte4030+33%12811354,2
Evergem3330+10%12313232,9
Lievegem3622+64%11711042,5
Destelbergen2613+100%876345,3
Zulte2623+13%668440,6
Sint-Martens-Latem1218−33%606273,6
Gavere205+300%573242,4
Oosterzele1715+13%555738,9

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
april 2026850768+11%
maart 2026471465+1%
februari 2026628527+19%
januari 20261.0801.030+5%
december 2025584472+24%
november 2025501481+4%
oktober 20251.048893+17%
september 2025590477+24%
augustus 2025489353+39%
juli 2025732580+26%
juni 2025433381+14%
mei 2025476464+3%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met apr 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.