Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · augustus 2026

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Dendermonde in augustus 2026

135 nieuwe vestigingen, +32% tegenover augustus 2025. Dit jaar tot nu: 1.442 (+10% tegenover 2025).

Nieuwe vestigingen in augustus 2026

135in het arrondissement Dendermonde

jul 2026
226
aug 2025
102
jan–aug 2026
1.442
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In augustus 2026 kwamen er in het arrondissement Dendermonde 135 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +32% tegenover augustus 2025 (102). In juli 2026 waren het er 226.

Van januari tot en met augustus 2026 gaat het om 1.442 nieuwe vestigingen, tegenover 1.309 in dezelfde periode van 2025 (+10%). Over het jaar tot nu zijn dat 68,8 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 78,3.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeenteaug 2026aug 2025Verschiljan–aug 2026jan–aug 2025Per 10.000 inw.1
Dendermonde3026+15%30529063,8
Wetteren1711+55%21616279,8
Hamme1312+8%16514564,0
Zele1712+42%14015764,9
Berlare137+86%1109571,1
Laarne96+50%1108087,8
Wichelen88gelijk1077187,9
Lebbeke115+120%10413851,0
Waasmunster117+57%947881,5
Buggenhout68−25%919359,9

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
augustus 2026135102+32%
juli 2026226217+4%
juni 2026102100+2%
mei 2026109126−13%
april 2026209224−7%
maart 202615099+52%
februari 2026168153+10%
januari 2026343288+19%
december 2025132113+17%
november 2025147130+13%
oktober 2025251247+2%
september 2025139100+39%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met aug 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.