Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · augustus 2026

Nieuwe vestigingen in de provincie West-Vlaanderen in augustus 2026

842 nieuwe vestigingen, +14% tegenover augustus 2025. Dit jaar tot nu: 9.932 (+8% tegenover 2025).

Nieuwe vestigingen in augustus 2026

842in de provincie West-Vlaanderen

jul 2026
1.482
aug 2025
740
jan–aug 2026
9.932
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In augustus 2026 kwamen er in de provincie West-Vlaanderen 842 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +14% tegenover augustus 2025 (740). In juli 2026 waren het er 1.482.

Van januari tot en met augustus 2026 gaat het om 9.932 nieuwe vestigingen, tegenover 9.184 in dezelfde periode van 2025 (+8%). Over het jaar tot nu zijn dat 80,4 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 78,3.

Per arrondissement

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Elke rij opent de maandpagina van die regio.

Arrondissementaug 2026aug 2025Verschiljan–aug 2026jan–aug 2025Per 10.000 inw.1
Brugge212220−4%2.5252.34087,8
Kortrijk184179+3%2.3772.25377,6
Roeselare114102+12%1.3031.19080,6
Oostende10283+23%1.1511.09871,5
Tielt7161+16%82974285,9
Ieper6347+34%76571170,5
Veurne6125+144%51446884,2
Diksmuide3523+52%46838288,2

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
augustus 2026842740+14%
juli 20261.4821.512−2%
juni 2026865778+11%
mei 2026916786+17%
april 20261.6841.508+12%
maart 2026931828+12%
februari 20261.078929+16%
januari 20262.1342.103+1%
december 20251.095890+23%
november 2025919824+12%
oktober 20251.8031.532+18%
september 20251.051843+25%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met aug 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.