Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · juni 2026

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Aalst in juni 2026

175 nieuwe vestigingen, +20% tegenover juni 2025. Dit jaar tot nu: 1.676 (+10% tegenover 2025).

Nieuwe vestigingen in juni 2026

175in het arrondissement Aalst

mei 2026
214
jun 2025
146
jan–jun 2026
1.676
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In juni 2026 kwamen er in het arrondissement Aalst 175 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +20% tegenover juni 2025 (146). In mei 2026 waren het er 214.

Van januari tot en met juni 2026 gaat het om 1.676 nieuwe vestigingen, tegenover 1.522 in dezelfde periode van 2025 (+10%). Over het jaar tot nu zijn dat 54,2 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 59,7.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentejun 2026jun 2025Verschiljan–jun 2026jan–jun 2025Per 10.000 inw.1
Aalst6259+5%55749059,8
Ninove1815+20%20619250,4
Geraardsbergen1315−13%18816553,2
Zottegem1813+38%17015560,0
Erpe-Mere167+129%12710159,9
Haaltert129+33%999650,3
Herzele149+56%998751,3
Denderleeuw85+60%908042,1
Lede106+67%899245,6
Sint-Lievens-Houtem48−50%516447,4

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
juni 2026175146+20%
mei 2026214189+13%
april 2026361342+6%
maart 2026219182+20%
februari 2026243208+17%
januari 2026464455+2%
december 2025210194+8%
november 2025198178+11%
oktober 2025401340+18%
september 2025247191+29%
augustus 2025188148+27%
juli 2025326252+29%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met jun 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.