Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · juni 2026

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Halle-Vilvoorde in juni 2026

519 nieuwe vestigingen, +16% tegenover juni 2025. Dit jaar tot nu: 4.356 (+11% tegenover 2025).

Nieuwe vestigingen in juni 2026

519in het arrondissement Halle-Vilvoorde

mei 2026
535
jun 2025
447
jan–jun 2026
4.356
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In juni 2026 kwamen er in het arrondissement Halle-Vilvoorde 519 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +16% tegenover juni 2025 (447). In mei 2026 waren het er 535.

Van januari tot en met juni 2026 gaat het om 4.356 nieuwe vestigingen, tegenover 3.939 in dezelfde periode van 2025 (+11%). Over het jaar tot nu zijn dat 64,3 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 59,7.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentejun 2026jun 2025Verschiljan–jun 2026jan–jun 2025Per 10.000 inw.1
Zaventem5132+59%34328791,4
Dilbeek4033+21%32026470,9
Asse2527−7%28524479,1
Grimbergen3428+21%28022369,2
Vilvoorde3222+45%27426056,6
Halle2625+4%26219060,7
Sint-Pieters-Leeuw2822+27%22820661,5
Wemmel2817+65%17115193,6
Beersel1714+21%16416861,2
Overijse2216+38%15314757,8
Sint-Genesius-Rode2112+75%14813079,5
Machelen179+89%13811680,6
Pajottegem818−56%13514152,9
Meise2121gelijk13313564,6
Zemst1314−7%1259253,5
Wezembeek-Oppem1511+36%11810279,0
Merchtem515−67%1009754,2
Ternat1213−8%10012359,7
Londerzeel139+44%9810550,0
Opwijk1113−15%947962,1
Kraainem66gelijk898763,6
Kampenhout79−22%827365,1
Liedekerke102+400%726251,0
Affligem126+100%687448,9
Hoeilaart57−29%636254,7
Roosdaal75+40%565246,0
Kapelle-op-den-Bos86+33%555155,8
Lennik613−54%505753,2
Drogenbos74+75%483879,1
Steenokkerzeel411−64%455635,3
Linkebeek42+100%243151,4
Pepingen15−80%222548,4
Bever30–131157,0

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
juni 2026519447+16%
mei 2026535494+8%
april 2026967875+11%
maart 2026516464+11%
februari 2026663590+12%
januari 20261.1561.069+8%
december 2025583480+21%
november 2025572493+16%
oktober 20251.1591.079+7%
september 2025598517+16%
augustus 2025415375+11%
juli 2025744681+9%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met jun 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.