Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · juli 2026

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Halle-Vilvoorde in juli 2026

781 nieuwe vestigingen, +5% tegenover juli 2025. Dit jaar tot nu: 5.137 (+10% tegenover 2025).

Nieuwe vestigingen in juli 2026

781in het arrondissement Halle-Vilvoorde

jun 2026
519
jul 2025
744
jan–jul 2026
5.137
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In juli 2026 kwamen er in het arrondissement Halle-Vilvoorde 781 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +5% tegenover juli 2025 (744). In juni 2026 waren het er 519.

Van januari tot en met juli 2026 gaat het om 5.137 nieuwe vestigingen, tegenover 4.683 in dezelfde periode van 2025 (+10%). Over het jaar tot nu zijn dat 75,9 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 71,2.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeentejul 2026jul 2025Verschiljan–jul 2026jan–jul 2025Per 10.000 inw.1
Zaventem5857+2%401344106,9
Dilbeek6357+11%38332184,9
Asse5545+22%34028994,4
Grimbergen5654+4%33627783,0
Vilvoorde5747+21%33130768,4
Halle2534−26%28722466,5
Sint-Pieters-Leeuw3648−25%26425471,2
Wemmel1916+19%190167104,0
Beersel2533−24%18920170,5
Overijse3040−25%18318769,2
Sint-Genesius-Rode2131−32%16916190,8
Machelen2116+31%15913292,9
Meise269+189%15914477,2
Pajottegem2031−35%15517260,8
Zemst2114+50%14610662,5
Wezembeek-Oppem2514+79%14311695,8
Merchtem1916+19%11911364,4
Ternat1921−10%11914471,1
Londerzeel1425−44%11213057,1
Opwijk147+100%1088671,3
Kraainem1423−39%10311073,7
Kampenhout1719−11%999278,6
Liedekerke1810+80%907263,8
Affligem1411+27%828559,0
Roosdaal237+229%795965,0
Hoeilaart109+11%737163,4
Kapelle-op-den-Bos139+44%686069,0
Lennik1110+10%616764,9
Drogenbos118+38%594697,2
Steenokkerzeel128+50%576444,8
Linkebeek77gelijk313866,3
Pepingen63+100%282861,6
Bever15−80%141661,4

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
juli 2026781744+5%
juni 2026519447+16%
mei 2026535494+8%
april 2026967875+11%
maart 2026516464+11%
februari 2026663590+12%
januari 20261.1561.069+8%
december 2025583480+21%
november 2025572493+16%
oktober 20251.1591.079+7%
september 2025598517+16%
augustus 2025415375+11%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met jul 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.